אקנה הורמונלי

כשמדובר באקנה, כנראה אפשר לומר שיש סוג אחד של אקנה שתמיד תוכלו לסמוך עליו כדי להרוס את החודש. אני מתמודד עם אקנה של מבוגרים כמעט 24/7, ואקנה הורמונלי יכול להיות אחת הדרכים המתסכלות ביותר להתמודד.

אם את נקבה ושגרת הניקוי הרגילה שלך אינה מנקה את עורך ביעילות

ייתכן שההורמונים שלך אשמים בכך. אם כבר מדברים על הורמונים, קורטיזול, הורמון המשתחרר בתקופות של לחץ, יכול להיות האשם העיקרי באקנה הורמונלי. ישנן תנודות ברמות ההורמונים לאורך זמן, ונשים שנמצאות במתח רגשי גדול יותר נוטות לחוות זאת. אקנה הורמונלי יכול להתרחש בכל עת של החודש, אך הוא מחזורי ומתפרץ באותה תקופה בכל חודש – ולכן 85 אחוז מהנשים יחוו עלייה.

ללא ספק הפרעת חוסר האיזון השכיחה ביותר הגורמת לאקנה הורמונלי

היא עודף אנדרוגנים – רמות האנדרוגן יכולות להיות גבוהות מהרגיל. במקרה זה הם מגרים יתר על המידה את בלוטות השמן וגורמים לאקנה. אקנה הורמונלי יכול להתלקח בכל עת של השנה, במיוחד בתקופות של לחץ או לחץ רגשי.

עם זאת

קביעת ההורמונים הגורמים לאקנה של אדם יכולה להיות מתסכלת אם אינך יכול לראות חזותית את חוסר האיזון בהורמון. הפיתרון הוא לברר מה לא בסדר בהורמונים שלך ומה מסתתר מאחורי חוסר האיזון, כי זה די ברור אילו הורמונים הם הגורם לאקנה הורמונלי. עם זאת, איזה הורמון הוא הגורם לאקנה עדיין יכול להיות מתסכל – מתסכל עבור המטופל.

אם חווית אקנה הורמונלי כאישה או מכירה מישהו שיש לו את זה

איך תוכל לדעת אם אתה מתמודד עם זה או שאתה מבצע את זה? אם הרופא שלך אומר שהאקנה שלך נובע מתנודות הורמונליות רגילות, אין צורך להיות במצב של חוסר איזון הורמונלי. איך אוכל לדעת אם האקנה שלי אינו אמיתי או שהוא תוצאה של חוסר איזון בהורמונים שלי ולא הגורם לאקנה עצמו?

אנוליק אומר שאחת הסיבות שאנשים יכולים לקרוא לזה אקנה הורמונלי

היא משום שהיא קשורה למגוון מצבים, והשכיח ביותר מתרחש בקרב מתבגרים שעוברים שינויים הורמונליים בגיל ההתבגרות. חולה אקנה הורמונלי טיפוסי היא אישה בגילאי 20 עד 30 עם מדד מסת גוף (BMI) של בערך 20.

כך התפתח סיפור האקנה ההורמונלי שלי

בדיוק כשחשבתי שההתבגרות הביאה איתו בגלל האקנה העשרה המכוער שלה, עמדתי בפני גל חדש של פצעונים בשנות העשרים לחיי. מדריך טיפוח העור שלי בנושא שיתוף הורמונים-פצעונים, כך שלא תצטרכו לדאוג לפצעונים שלכם עד לתקופה הבאה. לפני שנכנס למוצרים לבחירה כדי לטפל בהורמוני אקנה, בואו נדבר על מה גורם להתפרצויות הורמונים כשאתה במחזור, ואיך זה עובד.

אקנה הורמונלי שונה משאר סוגי האקנה בכך שהוא תמיד נגרם מחוסר איזון הורמונלי ולא מחוסר איזון הורמונלי בעור עצמו

בעוד שהכוח המניע מאחורי אקנה הורמונלי הוא טסטוסטרון, הורמונים אחרים יכולים למלא את תפקידם בהתפתחות האקנה. בעוד שמרפאת מאיו אומרת כי הורמונים הם בדרך כלל לא גורם לאקנה של מבוגרים, חוסר איזון הורמונלי יכול לתרום לאקנה אם המחלה הבסיסית גורמת להם. אקנה הורמונלי מתרחש כאשר הגוף מייצר יותר טסטוסטרון ממה שהוא צריך, ורמת הורמונים זו יכולה לתרום למצב בסיסי. למרות שהורמונים אינם בדרך כלל גורם לאקנה של מבוגרים, הם יכולים לעזור אם הם גורמים למצב בסיסי.

אם בעיות הורמונליות קשורות למחלה בסיסית

טיפול הורמונלי יכול להיות תוספת שימושית למשטר הטיפול שלך, במיוחד אם התפרצויות מוגברות קשורות למחזור החודשי. אם אתה שם לב שהאקנה שלך מחמיר או מחמיר עם הטיפול, פנה לעזרת הרופא שלך בכדי לדון באפשרויות שלך לטיפול באקנה הורמונלי. מכיוון שאקנה משתנה עם ההורמונים, חשוב באותה מידה ללמוד כיצד לנקות אותו, כיצד להגיע לטיפול מרופא, בין אם רופא אנדוקרינולוג, רופא עור או רופא נשים.

אם אתה עדיין נאבק באקנה הורמונלי משמעותי

אך כבר נוטל תרופות המווסתות הורמונים, ייתכן שיהיה צורך באיזוטריטינואין (אקוטן) לריפוי האקנה. אם ההורמונים והאקנה שלך חמורים, האפשרות הטובה ביותר עשויה להיות שילוב של טיפול הורמונלי חלופי (HRT) ו / או טיפול הורמונלי.

כל הגורמים הללו ממלאים תפקיד בטיפול באקנה הורמונלית באופן טבעי בבית ויכולים למנוע התרחשות של פריצות נוספות.

אקנה הורמונלי קשה לטיפול ולעתים קרובות דורש שילוב של תרופות

אפילו לא תרופות דרך הפה, כדי לאזן את ההורמונים. אם אינך נמצא על הגלולה, ייתכן שתרצה לבקש מהרופא שלך להמליץ על גלולה מכיוון שהיא מייצבת את ההורמונים שלך ומטפלת באקנה הורמונלי. תלוי בסוג חוסר האיזון ההורמונלי איתו אתה מתמודד, הגלולות יכולות להחמיר את האקנה שלך או להחמיר את הסימפטומים שלך. בעוד שפצעונים הורמונליים יכולים להיות קלים וניתנים לניהול בשבועות שקדמו לתקופתך, אין כל ערובה שתוכל לטפל בכתמים הורמונליים באמצעות תרופות.

דילוג לתוכן