אקנה

האקנה הוא גורם המוות השני בארצות הברית לאחר סרטן, על פי האקדמיה לרופאי עור (AAD). לאחר שנים של שלמות אסתטית מעיקה, חיובי לאקנה הוא נחלת העבר של אנשים המכנים עצמם ציסטה מן המניין. לפחות מחצית מאיתנו יחוו לפחות אקנה קל בשלב כלשהו בחיינו, כך עולה ממחקר שנערך לאחרונה על ידי הקולג 'האמריקני לרופאי נשים ומיילדות.

אקנה

הוא טקס מעבר לבני נוער, אך פצעונים יכולים לפגוע באנשים עד גיל 30-40. בני נוער ואקנה הולכים יד ביד, אז למה לחלקנו עדיין יש התפרצויות אקנה – בשנות ה -30, 40 והלאה? אקנה יכול להופיע בכל גיל, גם אם מעולם לא סבלתם אותו כנער, והוא עלול לגרום לאקנה אצל אנשים בסוף שנות ה -20 לחייהם ותחילת שנות העשרים. בני נוער עם היסטוריה של אקנה משפחתי או שהוריהם סבלו מאקנה בעצמם כנערים הם בסיכון גבוה יותר לאקנה. אם רוב בני הנוער שהם מקבלים הם צעירים, הם בדרך כלל נקיים מכך.

בעוד שתזונה בריאה טובה לעור ויכולה לעזור באקנה

ישנם מזונות שיכולים לגרום לאקנה. מוצרי חלב עלולים להחמיר את האקנה אצל אנשים מסוימים, ובני נוער שהם שותי חלב גדולים עשויים לנסות לקצץ כדי לראות אם האקנה שלהם משתפר. כמה תרופות ללא אקנה ללא מרשם זמינות לטיפול עצמי – טיפול שאינו עוזר לאקנה – כגון נוגדי דלקת. למרות שאקנה ידוע כמצב בגיל ההתבגרות, אתה יכול לקבל פצעונים אם אתה מזיע הרבה, להשתמש בתמרוקים שמנוניים או לאכול תזונה עשירה בסוכר.
לעוד פרטים בנושא של אידיאלי שלי מומלץ לגשת לאתר myideal.co.il

מרשמים לאקנה יכולים להכיל קרמים חזקים למניעת היווצרות פצעונים, כמו גם אנטיביוטיקה להפחתת נפיחות ונפיחות ולהריגת החיידקים הגורמים לפצעונים.

ילדים הסובלים מאקנה קשה יכולים לשכוח את עזרתו של הרופא שיש להם לטיפול בבעיית העור. לאנשים עם אקנה בינוני עד קשה או אקנה שאינם מגיבים לתרופות מקומיות, ניתן להמליץ על תרופות מקומיות כגון נוגדי דלקת.

אם יש לך אקנה קשה וזה לא מתבהר בבית ללא טיפול או אפילו מחמיר לאחר הטיפול

התקשר לרופא מיד. אם אתם מפתחים אקנה או צלקות אקנה בגיל צעיר, כדאי לכם לפנות לעזרה רפואית מוקדם יותר, במיוחד אם יש היסטוריה משפחתית חזקה של אקנה. קבע פגישה בהקדם האפשרי, גם אם צלקות האקנה החמירו במקום בו היו בעבר, או אם הן מחמירות עם הטיפול. בנוסף, אם אתה מושפע רגשית מאקנה או שחלת או פיתח אקנה מגיל מוקדם יותר, ייתכן שתרצה שתהיה לך הזדמנות לפנות לרופא מוקדם יותר אם האקנה שלך משפיע עליך רגשית.

השתמש בקרמים ובג'לים של אקנה שקבע הרופא שלך למשך זמן רב ככל האפשר, גם אם אתה לוקח טבליות לאקנה.

אל תשתמש במוצרים שמייבשים את עורך יתר על המידה

או השתמש בסבונים קשים, שיחמירו את האקנה שלך. אל תקרצף את הפנים שלך חזק במטלית כביסה; קרצוף גורם לאקנה שלא ניתן לקרצף, ואף יכול להחמיר אותו על ידי גירוי נקבוביות העור. אם אתה משפשף את עצמך חזק מדי עם אקנה, זה יכול לגרום לגירוי ולגירוי של הנקבוביות, אז אל תעשה את זה. אל תקרצף את הפנים בעזרת מטליות כביסה קשות – הדבר עלול להחמיר את האקנה מכיוון שהוא גס מדי לקרצוף כאשר אתה שוטף אותו, אך זה גם יגרום לגירוי רב יותר.

כדי למנוע הצטברות של שמן שיכול להוביל לאקנה, שטפו את הפנים במים חמים, סבון עדין וניקוי. כדי למנוע הצטברות של שמן, שעלול לגרום לגירוי ולאקנה ולעצב את נקבוביות העור, שטפו את הפנים בסבונים עדינים ובמים חמים.

אם צעדים אלה אינם מסירים את הכתמים

נסה למרוח על העור תרופה מוגזמת לאקנה – התרופה. אם יש לך רק כמה פצעונים לטיפול, קבל קרם אקנה וקבל אותו בהקדם האפשרי, גם אם זה רק ליום-יומיים. ואם יש לך פחות פצעונים ויש לך טיפול זה במשך יומיים-שלושה, אז קח את קרמי האקנה בהקדם האפשרי.

הטיפול תלוי בסוג האקנה שיש לך ואין כל ערובה שהוא יביא לתוצאות זהות לשאר הסוגים. הטיפול תלוי בסוג מחלת העור שיש לך וכיצד אתה מתמודד איתה, כמו גם בסוג העור שלך.

אקנה שמורכבת מכמות קטנה בלבד של אקנה

כמו אדמומיות, פגמים או צלקות אקנה. אלה כוללים בליטות מלאות מוגלה, הנקראות פוסטולות, כמו גם צלקות אקנה. אקנה המורכבת מאזור פצעון אחד בלבד – כגון צמיחה על פני העור ללא פצעונים גלויים או סימנים אחרים.

דילוג לתוכן