אקנה

לאחר שנים של שלמות אסתטית מעיקה, חיובי לאקנה הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבור אנשים בסיכון לאקנה סיסטיק מלא וסוגים אחרים של אקנה. על פי האקדמיה לרופאי עור (AAD), אקנה הוא גורם המוות השני בארה"ב, ויותר משליש מבני הנוער והמבוגרים הצעירים יחוו לפחות אקנה בשלב כלשהו בחייהם. למעשה, רוב בני הנוער המפתחים אקנה יהיו פטורים עד שהם מבוגרים צעירים. בני נוער שיש להם היסטוריה משפחתית של אקנה או שהוריהם סבלו מאקנה כנערים, נוטים יותר לקבל את זה.

שנות העשרה ואקנה הולכים יד ביד

אז למה עדיין יש לנו התפרצויות אקנה בשנות ה -30 וה -40 לחיינו? אקנה הוא טקס מעבר לבני נוער, אך פצעונים יכולים לפגוע באנשים גם בשנות ה -30 וה -40 לחייהם. לרוב, אקנה נעלם לאחר גיל ההתבגרות ויכול להימשך עד גיל העמידה. גם אם מעולם לא סבלת אקנה בגיל ההתבגרות, זה עדיין יכול להתרחש בשנות ה 30-40, או אפילו יותר. 50 – וגם אז אנשים מסוימים יכולים להיות מוטרדים מהפצעון הרבה מעבר לגילאי 20 או 30: "אם מעולם לא חלת באקנה, מדוע זה עדיין גורם לך לכאב?

תזונה בריאה אמנם טובה ל העור יכול לעזור באקנה

ישנם מזונות שיכולים לגרום לאקנה. מוצרי חלב עלולים להחמיר את האקנה אצל אנשים מסוימים, ובני נוער שהם שותי חלב גדולים יכולים לנסות להפחית בצריכת החלב שלהם כדי לראות אם האקנה שלהם משתפר. למרות שידוע שאקנה הוא מצב בגיל ההתבגרות, אתה יכול לקבל פצעונים אם אתה מזיע הרבה, להשתמש בתמרוקים שמנוניים או לאכול דיאטה עתירת סוכר. אם עזרה עצמית לא עוזרת לאקנה שלך, ישנן כמה תרופות נגד אקנה ללא מרשם. — – מרשמי אקנה עשויים לכלול קרם חזק למניעת היווצרות פצעונים, אנטיביוטיקה להפחתת נפיחות ונפיחות ולהריגת החיידקים הגורמים לפצעונים, או טיפול מקומי.

לאנשים עם אקנה בינוני עד קשה

או אקנה שאינם מגיבים לתרופות מקומיות, שילוב של תרופות מקומיות, כגון אנטי -תרופה דלקתית, עשויה להיות מומלצת. ילדים הסובלים מאקנה קשה יכולים להיעזר ברופא שיש לו היסטוריה של טיפול בבעיות עור, או מהורים לילדים שמתנהגים כמוהם לטיפול באקנה שלהם.

אם יש לך אקנה קשה והוא לא התמוסס או פיתח צלקות אקנה לאחר הטיפול בבית

התקשר לרופא מיד. אם האקנה שלך מחמיר, גם אם הוא מטופל, קבע מיד פגישה עם רופא עור. אתה עלול לקבל צלקות אקנה במקום בו בעבר היה האקנה, כמו גם בעיות עור אחרות, כגון אדמומיות, פריחה באקנה או נגעי אקנה בעור. אם יש לך אקנה קשה, אם זה לא מתבהר לאחר הטיפול בבית ו / או אם התפתחו כתמים או צלקות באקנה, עליך להתייעץ עם רופא.

אם אתה מפתח אקנה בגיל צעיר

כדאי לך לפנות לעזרה רפואית מוקדם יותר, במיוחד אם יש היסטוריה משפחתית חזקה של אקנה. מבחינה רגשית אקנה משפיע עליך ועל בני משפחתך כמו הוריך, אחיך, סבא וסבתא וסבתא. אם האקנה שלך מתפתח מגיל מוקדם יותר או אם אתה מושפע רגשית מאקנה, ייתכן שתרצה להתחיל איתו אם הוא מתפתח בגיל צעיר ויש היסטוריה משפחתית חזקה יותר של פצעונים, או שאתה מושפע רגשית ממה שהיית עושה חיפשו עזרה רפואית או עזרה בעבר.

יש כמה פעילויות עזרה עצמית שתוכלו לנסות בבית כדי למנוע פצעונים ולמנוע אקנה. אם צעדים אלה אינם מבטלים את הכתמים, נסה להעביר את תרופות האקנה לעור שלך.

הרופא שלך עשוי גם להמליץ לך לשטוף את הפנים עם מכונת כביסה לאקנה המכילה תרופות לאקנה

אם יש לך רק כמה פצעונים לטיפול, אתה יכול גם להשיג קרמי אקנה אצל הרופא או בבית מרקחת מקומי. אתה יכול אפילו להשיג קרם אקנה בבית המרקחת לטיפול רק בכמה נקבוביות שיש לך.

הטיפול שלך תלוי בסוג האקנה שיש לך ובחומרת הפצעונים, כמו גם בהמלצת הרופא שלך. הטיפול שלך תלוי בסוג העור, בגיל האקנה שלך והאם יש לך את זה במשך זמן רב או רק כמה ימים או שבועות.

אלה כוללים בליטות מלאות מוגלה

המכונות פוסטולות, ובליטות על פני העור. חלק מהאקנה מורכב מפצעונים קטנים, כמו אלה שנמצאים על הפנים, הצוואר, הידיים, הרגליים או הרגליים. האקנה האלה הם פשוט פצעונים זעירים – כמו בליטות על האף, הלחיים והזרוע הימנית.

אקנה שכיחה ביותר בפנים, בגב ובחזה, אך יכולה להופיע גם בחלקים אחרים של הגוף כמו הצוואר, הידיים, הרגליים והרגליים. האזורים הנפוצים ביותר בהם אתה יכול לקבל אקנה הם על האף, הלחיים, הצוואר והגב, הידיים והרגליים.

דילוג לתוכן