בלוקצ'יין

אם עקבת אחר בנקאות, השקעות או מטבעות קריפטוגרפיים בעשור האחרון, אולי שמעת על המונח "בלוקצ'יין" או טכנולוגיית הקלטה שמאחורי רשת הביטקוין.

רשתות חסימות מפתח נבדלות ממאגרי מידע אופייניים באופן האחסון של מידע

רשתות חסימות מאחסנות נתונים בבלוקים או ברשתות. רשתות חסימות אוספות מידע במה שמכונה בלוקים המכילים מגוון מידע. ישנם סוגים שונים של מידע המאוחסן בבלוקצ'יינים, אך הנפוץ ביותר משמש כמאגרי סחר.

מה שהופך אותו לבלוקצ'יין

הוא שמאגר המידע עצמו אינו בלוקצ'יין. מסד נתונים בנוי כאילו מדובר בטבלת נתונים, ואילו בלוקצ'יין, כשמו כן הוא, מבנה את נתוניו בנתחים או בלוקים או בשרשראות. אחרי מידע חדש מלווים בלוקים חדשים שמורכבים לבלוקים שמתווספים וממלאים בשרשרת.

Blockchains [1] [2] [3] או blockchains [4] [5] הם רשימה הולכת וגדלה של מערכי נתונים המקושרים באמצעות קריפטוגרפיה. פרוטוקול בלוקצ'יין פועל על ידי ארגון נתונים לבלוקים עם חותמת זמן ומאובטחת על ידי כללים קריפטוגרפיים מחמירים.

בלוקצ'יין מנוהל באמצעות ספר חשבונות מבוזר על ידי רשת עמיתים לעמית שעומדת בפרוטוקול לתקשורת בין צמתים ומאמתת חסימות חדשות

מכיוון שמערכי נתונים של בלוקצ'יין אינם משתנים, הם נחשבים מאובטחים על ידי תכנון, וממחישים מערכת מחשוב מבוזרת עם סובלנות תקלות ביזנטית גבוהה.

ניתן לתאר blockchains כספרים פתוחים ומופצים המתעדים עסקאות בין שני צדדים באופן מאומת וקבוע

בלוקצ'יין הומצא בשנת 2008 על ידי אדם או קבוצה של אנשים בשם Satoshi Nakamoto כדי לשמש ספר עסקאות ציבורי עבור הביטקוין. הטכנולוגיה העומדת בבסיס הביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים היא הבלוקצ'יין, מרשם פתוח ומופץ המתעד עסקאות בין שני צדדים, לרוב באופן מאומת וקבוע. כמו בכל מסד נתונים מבוזר, לכל צד בבלוקצ'יין יש גישה לכל המאגר ולכל ההיסטוריה שלו. כל צד רשאי לעיין ברשומות העסקאות שלו עם שותף או מתווך. התקשורת מתקיימת בין עמיתים ללא צומת מרכזי.

מערכות בלוקצ'יין אוספות מידע באופן שמקשה או בלתי אפשרי לשנות, לפרוץ או להונות את המערכת. מכיוון שבלוקצ'יקים שקופים, כל פעולה במרשם יכולה להיבדק ולצפייה על ידי כל אחד.

Blockchain היא טכנולוגיית הקלטות ואכיפת חוזים המבוססת על הצפנה מורכבת. הוא מוגדר כטכנולוגיית רישום מבוזרת ומבוזרת להקלטת מקור הנכסים הדיגיטליים.

בלוקצ'יין

הוא המצאה מבריקה והמצאה של אדם או קבוצת אנשים הידועים בשם בדוי סאטושי נקאמוטו. זה הפך את ההיסטוריה לנכס דיגיטלי, בלתי משתנה ושקוף באמצעות ביזור וחשיפה קריפטוגרפית. טכנולוגיית Blockchain יצרה את עמוד השדרה של סוג חדש של אינטרנט בכך שהיא מאפשרת להפיץ מידע דיגיטלי ולא להעתיק אותו.

טכנולוגיית Blockchain חורגת ממטבעות קריפטוגרפיים והעברות כסף והיא שימושית למגוון יישומים אחרים בענפים רבים ושונים

בלוקצ'יין נקנתה עם ביטקוין מאז התפתחות הביטקוין כמטבע דיגיטלי, אך קהילת הטכנולוגיה גילתה שימושים פוטנציאליים אחרים לטכנולוגיית הבלוקצ'יין.

הבלוקצ'יין המקורי

הוא טכנולוגיית קוד פתוח המספק אלטרנטיבה למתווכים מסורתיים להעברת מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין. מתווכים אלו יוחלפו במערכת אקולוגית אימות קולקטיבית המספקת רמת עקיבות עצומה, אבטחה ומהירות. היעדר סמכות מרכזית הופך את בלוקצ'יין הביטקוין לספר חשבונות מושלם לפתרונות יישוב עמיתים לעמית (P2P).

הבלוקצ'יין של Bitcoin נועד לאחסן נפח גבוה של תשלומים

עסקאות וצורות אחרות של נתונים כדי לתמוך ביישומים ארגוניים. המאפיינים הייחודיים שלו נובעים מהתמזגות של קריפטוגרפיה, שקיפות ומסגרת טכנולוגית מבוזרת. בלוקצ'יין של ביטקוין מאפשר לבצע עסקאות בין שני צדדים ברשת עמיתים לעמית גלובלית מבלי להסתמך על אימות צד ג '.

Blockchain

היא טכנולוגיה שמתמודדת עם בעיית האמון הדיגיטלי על ידי הקלטת מידע חשוב במרחבים הציבוריים. כל העניין של הבלוקצ'יין הוא שאנשים, ובמיוחד אנשים שלא סומכים זה על זה, חולקים נתונים יקרי ערך בצורה מאובטחת וחסונה. כל צומת המחובר לשרשרת הוא מעין מכשיר אלקטרוני השומר עותק של הבלוקצ'יין ושומר על פעולת הרשת.

חלק גדול מההתפתחות הראשונית של בלוקצ'יין פרטית בתחום השירותים הפיננסיים התרחש כאשר רשתות עסקיות קטנות ודרישות תיאום צנועות יחסית

אם בלוקצ'יין עוקב אחר המסלול שעוברת טכנולוגיית הרשת במשק, אנו יכולים לצפות שחדשנות הבלוקצ'יין תבנה על יישומים חד-כיווניים כדי ליצור רשתות פרטיות מקומיות בהן מספר ארגונים מחוברים לרישום מבוזר.

לבלוקצ'יין יש יישומים פוטנציאליים מעבר לביטקוין ולקריפטו. מנקודת מבט יזמית, מועיל לראות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין סוג של תוכנה לשיפור התהליכים העסקיים מהדור הבא.

חלק מחברות השירותים הפיננסיים הגדולות

כולל JP Morgan ו- Corporation Deposition Trust and Clearing Corporation, מתנסות בטכנולוגיה מבוססת בלוקצ'יין לשיפור היעילות של מניות ונכסים אחרים. כמובן שסוחרים יכולים לקנות ולמכור מניות בטכנולוגיה עדכנית, אך התהליך שמאחורי הקלעים של העברת הבעלות על המניות יכול להימשך ימים. מטבעות דיגיטליים אחרים חיקו את הרעיון הבסיסי וניסו לפתור את הבעיות הנתפסות בביטקוין על ידי בניית מטבעות קריפטוגרפיים חדשים על רשתות חדשות.

בלוקצ'יין או לא

מפעילי הרכבות יכולים לחסוך בעמלות עיבוד כרטיסי אשראי אם הם מעבירים את כל תהליך הכרטוס לבלוקצ'יין. כרטיס ב- blockchain מתעד כל עסקה בנתיב רכבת מסוים בכל רשת הרכבות, כולל כל הכרטיסים שנמכרו והנסיעות שבוצעו. בניגוד לעסקאות כסף, כל כרטיס בבלוקצ'יין הוא תיעוד ייחודי, ניתן לאימות ולא מזויף של הביטקוין בכרטיס שלך.

תלוי את מי שאתה שואל

בלוקצ'יין הוא החידוש הטכנולוגי החשוב ביותר מאז האינטרנט או הפיתרון לבעיות הכי צופות פני עתיד. הבלוקצ'יין המקורי הוא מרשם מבוזר של המטבע הדיגיטלי ביטקוין. הוא מורכב מעסקאות מקושרות המכונות בלוקים (הצהרת אחריות: שרשרת חסימות), אשר עותקים זהים מאוחסנים בכ- 60,000 מחשבים ברשת הביטקוין.

ארנקים של Blockchain וקריפטו יש עשרות מיליוני משתמשים. ארנקים מציעים לך את היתרונות של מסחר והכנסת ריבית מבלי לוותר על השליטה בכספיך למתחרה.

דילוג לתוכן