הבהרת פיגמנטציה

לפני שנלך למשרד ולחדרי הטיפול, כדאי שנקדיש רגע להבין את המלנין ואת הקשר שלו להיפרפיגמנטציה. בדרך כלל שלושה רופאים מנוסים יכולים להבחין בין קרטוזות סבוראיות על ידי נוכחות או היעדר מלנוציטים בפנים, צבע עור וגוון העור. מלסמה היא סוג של עור היפרפיגמנטי המופיע לעיתים קרובות על פני נשים בגיל הפוריות. זה קשור להיפרפלזיה של המלנוציטים ועשוי להופיע כפרצוף ממאיר, מנדביולרי או מרכזי עם מעורבות עורית, דבר שכיח יותר בקרב נשים בסוף שנות העשרים ותחילת שנות ה -30.

יישום לטווח קצר עשוי לשפר את מראה הכתמים הכהים ואף לטפל במצב של מלזמה

אך היזהר אם תלך למקום המשתמש באור שחור אם יש לך ויטיליגו מכיוון שהכתמים זוהרים. בפוסט בבלוג זה מתפרסמים פרטים על כל צורות ויטיליגו, וקל לקבוע אם הכתמים ב- vitILigo מתנהגים או מראה דומה שגורם לאותו דפוס. הרופא שלך מכיר את התבנית, כך שאתה יכול להיות בטוח שזה לא קרטוזים סבוראיים ושאתה מטופל.

חשוב שתדעו ש- SUNSCREEN היא ההגנה הטובה ביותר מפני פיגמנטציה ויש להשתמש בה מדי יום. שינוי Jag (למשל Q) ל- YAG (למשל X) לא יהפוך את העור לרזה יותר, מיתוס שמסתובב בענף טיפוח העור ואפילו בקרב רופאי עור מזה עשרות שנים.

אתה זקוק לאהה-אה עדין

כדי להיפטר מעודפי המלנין בעור שלך, כמו גם מהכתמים החומים וכתמים כהים אחרים. פילינג העור מסיר שכבות של תאי עור וכתמים חומים, ומעניק לך עור קורן. עבוד על דהיית פיגמנטציה עודפת עד לנקודה בה העור שלך בהיר יותר, אך וודא שיש לך תמרור עצירה בצורת כתם כהה במצח, באף, בעיניים, בשפתיים או בפנים. הכללת שילוב של טיפולים נגד פיגמנטציה ונוגדי חמצון המיועדים ספציפית לאתרי ייצור המלנין.

היפרפיגמנטציה של העור היא ביטוי עורי של מחלה מערכתית או מחלה המגבירה את הצורך במעקב אחר התקדמות המחלה 1 – 3. ישנן עדויות לכך שסויאניצינאמיד עלול להוביל להפחתת העברה והפצה של מלנוזומים, מה שמוביל להבהרת פיגמנטציה של העור.

אם אתה תוהה אם יש לך ויטיליגו או לא בטוח

אולי הבלוג הזה יעזור לך לגלות בעצמך. כדי להבהיר את מה שאנחנו יודעים על פיגמנטציה, זה בעצם קצת יותר מסובך ממה ששונה מ- Vitilsigo doppelgangers, אז אולי זה יגיד לך במה אתה לא בטוח. היפרפיגמנטציה פירושה עודף פיגמנט, אך ליתר דיוק פירושו פיגמנט מעל צבע הרקע הרגיל. זהו כתם כהה של העור שאינו תואם את הסביבה ועשוי להיות ארוך יותר ובולט יותר.

משטח העור מקבל צבע כהה יותר מכיוון שמלנין הוא פיגמנט כהה, והכהה זו מתרחשת באמצעות העברת פיגמנטים חומים המייצרים צבע עור רגיל. העברה זו מואצת, וכתוצאה מכך פיגמנטציה של עור כהה וכתמים כהים.

זה מוביל להתקשות העור, כך שהוא יכול להיראות בהיר יותר מהעור שמסביב. לעיתים, עור כהה (מלזמה) יכול לגרום לו להיראות כאילו עור רגיל היה בהיר יותר ולכן יכול להיראות קצת כמו ויטיליגו.

אם הנקודה

היא לא ממש לבנה, מחוסרת היפר-פיגמנטציה (לא מעוצבת) או מחוזקת במנורת ווד, יתכנו מספר מחלות ומצבים שונים, אך ככל הנראה לא מדובר בויטיליגו. לדוגמה, ויטילסיגו יכול להשפיע על אזור קטן הנקרא ויטמין מוקד איליגו, אזור סביב קצות האצבעות הנקרא תוספות השפתיים והקצה, או ממש מתחת לשפתיים ולאיברי המין, אשר נקראים קרנות ריריות. אם זה nevus depigsmentosus או vitilligo קטע ורופא העור אינו בטוח אם הכתמים אינם באמת "לבנים" או "hypopigsmentos" אך אינם "depigmented", אז זה יכול להיות Vitilingo. זה יכול להשפיע על מגוון סוגי עור, כגון כאלה שיכולים לגרום לו להתפשט לחלקים אחרים של הגוף או אפילו לעור עצמו. לכן, לא תמיד נחוץ שביופסיה תגלה את ההבדל בין נקודה למחלה או מחלה חמורים יותר (למשל מלנומה).

אם גוון העור שלך סובל מפיגמנטציה

אתה פגיע במיוחד, אבל זה די קל להבחין. המינוח הזה נשמע פשוט, אך שגוי למי שיש לו צורה של לבקנות. אני חושב שהייתי צריך להזכיר את לבקנות, שכן היא בטח הייתה קיימת מלידה, שהייתה נראית כמו ויטיליגו אוניברסלי.

ישנם מספר הפרעות פיגמנטציה ראשוניות

כולל היפרפיגמנטציה הקשורה לשמש. כמובן שניתן לקבל צורה של שמש – הגורמת לעור היפרפיגמנטי כמו מלזמה. מלסמה היא סוג של היפרפיגמנטציה, אך לא כל זה "מלסמה" – היא ריבוע, והיפר פיגמנטציה היא מלבן.

דילוג לתוכן