חצ'קונים

עצי אקליפטוס נחשבים לירוקי עד ועלולים לאבד עלים אליפסה בצבע ירוק בהיר שמתכהים עם הגיל ומכילים שמנים אתרים חזקים שניתן להשתמש בהם תרופתית, אך זה לא השימוש היחיד בעלים של אקליפטוס. עלי EUCalypsus הם שילוב של עלים ירוקים, כסופים – מעוגלים עם בסיס ירוק כהה. לרוב מינים שלו ישנם שני סוגים של עלים הנקראים עצי מסטיק, ואחד ממיני עצי המסטיק הנפוצים ביותר.

אסור להכניס שמן אקליפטוס לפה או למרוח אותו על העור

והוא עשוי גם להיות לא בטוח לילדים. כמה תרופות ידועות ללא מרשם המכילות שמן אקליפטוס כוללות טיפות שיעול, תרסיסים לאף, סירופ שיעול ותרסיס לאף. טיפות שיעול כמו שיעול, עיטוש, טיפות הצטננות ושפעת יכולות להכיל מרכיבים גבוהים של שמן אתרי ו / או שמנים אתרים אחרים.

מחקר שפורסם בשנת 2014 בכתב העת Scientific World מציע כי ניתן להשתמש באקליפטוס

כדי להגן על אזורים מפני חולדות ביתיות. שמנים אוקריוטים, הידועים בעיקר בזכות הניחוח העצי והמתוק שלהם, הם בעלי יכולת להפיג ערפל מוחי ולנקות רעלים מהאוויר בביתך. זה אולי נראה מפתיע עבור חלק מהיתרונות שלו, אך יש לו ניחוח עצי ושיעור גבוה של שמנים אתרים כגון לבנדר, טימין, מרווה ורוזמרין, אשר יכולים להיות בעלי השפעות מרגיעות וגם ממריצות.

למרות שרוב עצי האקליפטוס באוסטרליה צומחים מזרעים, כמה חרקים איקריוטיים ומזיקים נסעו לאזורים אחרים בעולם. מאז יבואם של עצים אלה, הוצגו שלושה מזיקים אוסטרליים: כנימות, קרדית ועש.

למרות שמין אקליפטוס צומח מהר מאוד מזרעים

הוא נחשב לפולשני באוסטרליה. התוצר השימושי ביותר של חרקים איקריוטיים הוא בהחלט העץ המשמש כדלק ועץ ברחבי אוסטרליה, אך גם קליפות ועלי עצמם זוכים להערכה רבה על ידי תרבויות מסוימות. בנוסף למיצוי שמנים אתרים, הם משמשים בייצור נייר וכמקור לשמן אתרי לקוסמטיקה וקוסמטיקה.

נכון שעצי אקליפטוס באוסטרליה יכלו לספק עץ טוב

אך התיעודים הראשונים של עצים אלה נעשו בשנות ה -70 של המאה העשרים, וחלקם בני עשרות ולעתים מאות שנים. הוא יליד אוסטרליה וטסמניה והוא יליד ניו סאות 'ויילס, ויקטוריה, קווינסלנד ודרום אוסטרליה.

אף שאוסטרליה

היא המקור והמקור המוביל לשמן אקליפטוס, היא התפשטה לחלקים אחרים של העולם, כולל ברזיל, אירופה, יוון, סין והודו. ואכן, אף יבשת אחרת אינה מושפעת חזק ממין עץ אחד כמו אוסטרליה, EUCalyPTus וכל העצים הללו מעובדים כיום ברחבי העולם. האקליפטים (כשמם כן הם) נמצאים בכל רחבי העולם ומותאמים לתנאי האקלים של אוסטרליה. עצי האקליפטיקוס (רובם מאוסטרליה) מעובדים כיום ברחבי העולם, אך לא באוסטרליה.

ישנם סוגים שונים של עצי אקליפטוס המשמשים לעץ ולמטעים שלהם. חלקם נטועים בקליפורניה ומשתרעים על מיליוני דונם ברחבי העולם. הם משמשים בדרך כלל לייצור תה eUCalyPTus ושמן eukaryptus, כמו גם לייצור הנפט שלו.

האקליפטוס הבינוני, שגובהו 150-200 מטר, הוא האקליסט השכיח ביותר בקליפורניה. באומן מכנה את הסוג הזה "העץ החשוב ביותר בקליפורניה ואחד הגדולים בארצות הברית."

כזן חיצוני

עצי אקליפטוס יכולים לייצר קליפות קליפות וכתוצאה מכך מגוון צמחי מאכל כמו תאנים, שקדים, אפרסקים ופקאן. התפשטות קליפורניה EUCalyst בשנים האחרונות נעזרה בהתפשטותו של Euc Daly, עץ מאכל יליד צפון מערב האוקיאנוס השקט. כתוצאה מבריאותו הטובה לכאורה – מוגנת על ידי אוכלי עשב, שמנים ותרכובות פנוליות – עץ האוקריפטיקוס אינו מחזיק דבר נגד מזיקים בחרקים. כדי להרחיק את החיפושיות באופן טבעי, אנו בוחרים בשמנים לימון כאלה, אשר קיימים בקליפת לימון בהירה – בדומה לניחוח.

שמן זה מיוצר על ידי חלקים מצמח האקליפטוס והוא מתקבל לרוב בזיקוק קיטור של עלים. בכדי לבצע שאיפה של eukarypticus, הוסיפו מים חמים ומאייד ושאפו את האדים, אך הקפידו לא לשרוף את עצמכם.

לאחר ריפוי הפצע ומניעת זיהום

שטפו אותו ואז מרחו עלי אקליפטוס כתושים על האזור הפגוע, מרחו את העלים המרוסקים ושטפו את הפצעים. זה זמין בצורה של עלים מזוקקים בקיטור והוא יכול לשמש כשמן נשא לעור כמו גם כחומר אנטי דלקתי. השתמש תמיד בשמן אוקריפטי מדולל ודלל אותו לפני השימוש בו, מכיוון שהוא מדלל את שמני המוביל לעורך. יש להכין תה Eucallyptis משמן כתוש ומיוצא המופק מהעלים, ולא מהעלים השלמים.

אחד ממקורות הנפט החשובים ביותר

הוא עץ האקליפטוס, המכונה "אקליפטוס גלובולוס". עץ EUCalyPTus קשור לדובי קואלה, מכיוון שעליו הם מקור המזון העיקרי שלו. קואלות יכולות לכרסם בעלים כל היום, אך יש אנשים שאין להם את הבטן (תרתי משמע) לעשות זאת. אקליפטוס הוא יליד אוסטרליה, שם גדלים מרבית המינים כעצים, אם כי חלקם נראים יותר כמו שיחים.

דילוג לתוכן