טיפולי אקנה

אקנה, קל או קשה, יכול להוות מקור לייסורים עבור רבים, מה שמקשה על מציאת טיפולי האקנה הטובים ביותר.

אם יש לך אקנה חוזר ועמיד בפני

נגד – טיפולים נגד, קבע פגישה עם רופא העור באופן מיידי. בין אם אתה מתמודד עם כתמים קרחים במהלך המחזור החודשי שלך, אקנה סיסטיק או מוגלה, כאשר אתה הכי פחות מצפה לזה, אתה יודע כמה זה יכול להיות קשה למצוא טיפול באקנה שמתאים לך. מציאת הטיפול הנכון היא חלק מטיפול עצמי באקנה ובעזרת רופא עור תוכלו לגלות אילו טיפולים וטיפולים באקנה הכי מתאימים לעור שלכם. גם אם ההתפרצות המזדמנת אינה דלקתית, עליה להיות לפחות פעם בשבוע, אם לא בתדירות גבוהה יותר. אם יש לך תקציב, שילוב של תרופות נגד אקנה נגד תרופות וסבלנות יכול להיות כל מה שאתה צריך כשאתה תקציב. שני טיפולי לייזר הם אידיאליים להסרת צלקות אקנה, אך הם בדרך כלל אינם מומלצים כטיפול באקנה. מטופלים השתמשו בטיפולי האקנה המומלצים של רופאי עור אחרים לקבלת התוצאות הטובות ביותר. אם אקנה קל אינו מתועד בזמן – ויש לך אקנה קל עד בינוני אצל מבוגרים, שאולי לא יעיל כמו טיפולים משרדיים, אך יכול להוות חלופה טובה.

טיפולים ללא מרשם עם חמצן בנזואיל וחומצה סליצילית הם התחלה נהדרת

אם האקנה נמשך, בקש מרופא העור תרופות מרשם כגון רטינול, אקזון או ספירונולקטון. במהלך הייעוץ שלך, תוכל גם להמליץ על טיפולי אקנה בפילינג כימי המבוצע על ידי מנתח פלסטי פרא-רפואי או טיפול בלייזר.

אם עדיין יש לך אקנה לאחר שניסית את העצות האלה או אם יש לך כתמים עמוקים שמשאירים צלקות כאשר הם מתבהרים

כגון ציסטות אקנה או גושים, רופא העור שלך יכול לעזור. ילדים הסובלים מאקנה קשה יכולים להיעזר ברופא בעל ניסיון בטיפול בבעיות עור כגון אקנה, אקזמה, פסוריאזיס, פריחות ומחלות עור אחרות. רופא זה פעיל בארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, דרום אפריקה, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד, שבדיה, שוויץ, קנדה והולנד. אם יש לך אקנה חמור וקיבלו לך תרופות, רופא עור יכול לערוך תוכנית טיפול שתעזור לך לנקות את העור.

אם אתה נאבק באקנה סיסטיק בחזה או בגב

ג'אבר מציע להשתמש בפנוקסיל במקלחת, המכילה 4 אחוז בנזואיל פרוקסיד, כדי להרוג את החיידקים הגורמים לאקנה. עבור אקנה קל עד בינוני, רופאי עור ממליצים לעיתים קרובות להשתמש בחמצן בנזואיל של 3 עד 5 אחוזים במקלחת (ההורגים חיידקים) כדי למזער גירויים (כוח של 3.5 אחוז אמור להיות המקסימום אם יש לך עור רגיש). אם אתה אצל רופא המשפחה שלך לגבי פתרונות לאקנה, ייתכן שתקבע לך שילוב של קרמים מקומיים, כגון באקנה או קרם לטיפול באקנה.

כאשר מיישמים טיפולי אקנה עם חמצן בנזואיל ורטינואידים

נדרשת כמות קטנה (בערך בגודל של אפונה) ", אומרת ד"ר רוברטה ל. הירש, MD, פרופסור חבר לרפואת עור באוניברסיטה. בית הספר לרפואה בקליפורניה, סן דייגו. אם אתה משתמש בטיפול באקנה המכיל חמצן בנזין, טיפול שני באקנה עשוי להכיל מרכיבים אחרים להילחם באקנה, כגון בנזודיאזפינים או רטינואידים. השתמש בטכניקת ניקוי עדינה ולא שוחקת ומראה על הפנים שלך לפני, במהלך ואחרי כל יישום במשך 30 דקות לפחות.

עדיף תמיד ללמוד את היסודות של כל סוג של טיפול באקנה

אך עדיין תרצה ליצור תוכנית אישית לטיפול באקנה בהתייעצות. אצל רופא עור. כל אדם זקוק לתוכנית טיפול אקנה פרטנית בהתבסס על סוג וחומרת האקנה שאתה חווה, סוגי העור שחווית ומה מתאים לך ביותר. מבוגרים – אקנה מתחיל יכול להיות גם גורמים אקסטרים שכיחים, כגון לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, השמנת יתר, מחלות לב, סרטן וסוכרת. רופא עור יכול לעזור לך לנווט במים האלה ", אומרת ד"ר רוברטה לירש, MD, עוזרת פרופסור לרפואת עור באוניברסיטת קליפורניה, בית הספר לרפואה בסן דייגו. לדוגמא, טיפול באקנה בגיל 15 לא יכול להיות האופציה הטובה ביותר. בשבילי בגיל 25.

לכל אקנה יש סיבה אחרת

נראה שונה לחלוטין, דורש סוגים שונים של טיפול בעור ויש לו סיבות שונות. תלוי בשילוב של תרופות לאקנה שרשם רופא העור שלך, תרופות אלו יכולות להפחית את המספר של קומדיות השומרות על נקבוביות, הורגות אקנה – גורמות לחיידקים, מנרמל את מותם של תאי עור מתים ושומר על בריאות עורכם. ישנם מגוון טיפולי אקנה שונים, שכל אחד מהם נועד לטפל בחלקים שונים של היווצרות האקנה שלכם.

אם אתה תוהה כיצד להיפטר משחורים שחורים על הגב, שם הם יכולים להיות עקשניים במיוחד, נסה טיפול אקנה סביר בגב. כל טיפולי האקנה האלה הם לא יקרים וכדאי לנסות, היי ניתן להשיג במגוון צבעים וגדלים.

דילוג לתוכן