פגמנטציה

היפרפיגמנטציה היא שם שנותנים רופאים לנקודת עור שהופכת לכהה יותר מאזורי העור שמסביב. זה יכול להתרחש בכל מקום בגוף, אבל זה יכול להתרחש גם ככתמי עור קטנים שנמצאים עמוק בגוון עם שאר הגוף (מה שאומר שגוון העור שלך עשוי להראות לא אחיד).

תלוי בסוג הפיגמנטציה של העור, צבע האזור הפגוע יכול לנוע בין לבן לורוד, כחול, חום, שחור וכל מה שביניהם.

בויטיליגו

מלנוציטים מאבדים את יכולתם לייצר מלנין באזורים מסוימים, אולי בגלל תגובה אוטואימונית. עור שחור נוטה לפיגמנטציה בגלל רמות המלנין המוגברות בעור, מה שמקשה על הטיפול. לאנשים עם גווני עור כהים יותר, זה יכול להיות קשה עוד יותר להתמודד, מכיוון שכתמים נוטים להתפתח עם פיגמנט גבוה יותר ולוקח זמן רב יותר לדהייתם מאשר סוגים אחרים של עור פיגמנט. עשויים להופיע גם טלאים גדולים, הנראים בדרך כלל על העור שמסביב ואינם נראים בעין בלתי מזוינת.

מצב זה גורם לשינוי צבע העור בגלל מרבצי מלנין מוגזמים והוא שכיח יותר בקרב גברים מאשר אצל נשים

אם אתה סבור שיש לך הפרעות פיגמנט אלה, עליך בהחלט להתייעץ עם הרופא או רופא העור כדי לקבל אבחנה רשמית. פיגמנטציה יכולה להתרחש גם על השפתיים, אז שאל את הרופא אם השפתיים מוגבהות או שיש שומה. תוכלו לארגן ביקור בלוח – דרמטולוגיה מוסמכת – שיעזור לכם בשינוי צבע העור ופיגמנטציה.

לא ניתן לטפל באופן מלא בכל המקרים של הפרעות פיגמנטציה

אך טיפול נכון יכול לשפר משמעותית את מראה העור. רופאי עור בסרטן העור במכון לרפואת עור יכולים להחליט איזה טיפול מתאים לך ביותר, בהתאם לסוג הפרעת הפיגמנט ולחומרתה. מספר הטיפולים תלוי במידת הפיגמנטציה ובסוג הפיגמנטציה בה אתה מטפל. גם פיגמנטציה בעור וגם טיפול בלייזר כרוכים בהשבתה מינימלית ותוכלו לחזור לפעילות יומיומית רגילה באותו יום.

ישנם מספר פיגמנטים של עור, שיער ועיניים הנובעים ממגוון גורמים כגון סרטן העור, מלנומה, הפרעות פיגמנטציה או מחלות עור אחרות.

חלק מהפרעות בפיגמנטציה של העור יכולות להיות מוגבלות מקומית או להרחבה והן מסווגות בדרך כלל כפיגמנטציה

היפפיגמנטציה או היפרפיגמנטציה. סוגי עור מסוימים מסווגים כ"עור פיצפטריק "או" עור כהה מלסמה ", המסוכן לעור פיצפטריק. פיגמנטציה והפרעות עור מסוימות שכיחות יותר גם בקרב אנשים עם סוגים מסוימים של מלנומה, כגון סרטן העור, מלנומה וסרטן העור.

פיגמנטציה של העור

היא בדרך כלל שונה, אך שומות פיגמנט יכולות להתגבר ככל שילדים גדלים, מגרדים, מזדמנים מדי פעם, משנים את צבעם בשנות העשרה שלהם בגלל חשיפה לשמש, ומשנים את צבעם בשנות העשרה שלהם בגלל חשיפה לשמש. אם הפיגמנטציה שלך גבוהה בניגוד לגוון העור הטבעי שלך, הסוואה – הפוך מותגים כמו Keromask – עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר שלך. תמורת 14.99 ליש"ט בלבד הם לא ישברו את הבנק ותמונתו של פיצפטריק ניתן לראות באתר האינטרנט שלהם למידע נוסף על המוצרים שלהם.

גווני עור כהים יותר נוטים להיות היפרפיגמנטיים בגלל רמת המלנין המוגברת בעור

ייצור מלנין הוא אחת הדרכים בהן הגוף מגן על העור ואחראי על ייצור צבעים במגוון רחב של צבעי עור, מבהיר ועד כהה. מכיוון שמלנינים הם פיגמנטים כהים, משטחי העור מקבלים צבע כהה יותר לאורך זמן והעור נראה כתם ולא אחיד.

סיבה נפוצה לעיכול

היא ויטיליגו, מחלה אוטואימונית הגורמת להופעת כתמים כהים על העור. זהו מצב עור מתווך חיסוני המוביל לאובדן פיגמנטציה ויכול להיות קשה להילחם ביעילות. זהו סוג של אובדן פיגמנט הנגרם על ידי המערכת החיסונית של הגוף ויכול לגרום לכאב, גירוד וגירוי.

מלנין מיוצר על ידי המלנוציטים של העור, קבוצת תאים האחראית על ייצור המלנין בגוף האדם. המלנינים מיוצרים במגוון פיגמנטים שונים כגון אדום, צהוב, ירוק, כתום, חום, כחול ושחור, המעניקים לעורנו מראה וצבע אחידים.

רבים יטענו שזה קשור להעברת המלנין מהמלנוציטים של העור לתאים אחרים בגוף. העברה זו מואצת, וכתוצאה מכך פיגמנטציה של עור כהה וכתמים כהים.

הפרעות בפיגמנטציה יכולות להופיע גם בגלל מחסור במלנין, הכימיקל המעניק צבע עור. לחלקן יש תלונות נפוצות בעור הנגרמות כתוצאה מייצור מוגבר של פיגמנטים באזורים מסוימים.

גווני עור כהים נוטים יותר לקבל פיגמנטציה מסוג זה עקב רמת המלנין המוגברת בעור

כתמי עור כהים, המכונים היפרפיגמנטציה, נוצרים באזורים מסוימים בעור המייצרים מלנינים מוגזמים. היפרפיגמנטציה היא תוצאה של ייצור יתר של פיגמנט, מה שהופך את העור לכהה מהרגיל.

דילוג לתוכן