פצעים בפנים

כשמדובר במתן חתכים פשוטים, פצעי פנצ'ר ופצעים, אין מקום לעשות זאת מאשר לבד. על ידי מניעה וטיפול בפצעים שאינם מחלימים, תוכלו להציל את חייכם ולהגן על גופכם מפני פצעים כרוניים מסוכנים. צוות R3 Wound Care מתמחה ביצירת תכניות טיפול הוליסטיות מותאמות, העוסקות בסיבת השורש לפצעך ובגורמי הפציעה, ועוזרות להגן עליו מפני פגיעה בעתיד. יתרה מכך, הם לא רק מציעים HBOT ושולחים אותך הביתה, אלא הצוות המיוחד שלהם של מומחים לטיפול בפצעים.

פצעים עוברים בדרך כלל שלושה שלבי ריפוי

פצעים קטנים נרפאים במהירות, ואילו פצעים גדולים ועמוקים נוטים להימשך זמן רב יותר, אם כי כמות התחבושת בשימוש, סוג הפצע וחומרת הפצע יכולים לשחק תפקיד בריפוי. זכרו שהחלמת הפצע אינה לינארית והפצע שלכם נרפא ומחלים בדרכים שונות. לכן חשוב כל כך למצוא מומחה מנוסה לטיפול בפצעים שיעזור לך לטפל בפצע הלא מרפא שלך.

אם אדם נופל על סנטרו ועלול להיות בסיכון של שבירת לסת

הרופא יוודא שהפצע לא נפצע כדי למזער את הסיכון לזיהום. אם אתה חושב שיש עדיין גופות זרות בפצע שלך או שיש עדיין קצת גוף זר בפצע, פנה לאחות או לרופא שיכולים לנקות את הפצעים שלך באופן מקצועי. רופא מנקה את הפצעים ואז בודק האם "הגוף הזר" או המבנה הבסיסי נפגעו באופן כזה שהוא עלול להיסגר בניתוח. זה מושג על ידי ניקוי הפצועים, הסרת רקמות מתות או פגועות קשות ואיטום בתפרים, סיכות או דבק כירורגי. לא משנה איך הפצע נסגר, טיפול נכון בחתך יכול לעזור להחלים על ידי הפחתת הסיכון לזיהום ומתן סביבה נקייה לריפוי פצעים.

הטיפול הנכון בפצע מגן גם על הפצע מפני חיידקים ומפחית את הסיכון לזיהום

אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על חתכים ושריטות מפני זיהום היא להבטיח כי הפצע מכוסה כראוי כך שחיידקים לא ייכנסו לפצע. ניתן לעשות זאת על ידי טיפול בפצעים העלולים להידבק, כמו למשל פצעים שנחבלו או מזוהמים ויש צורך לנקות אותם שוב ושוב. אם השארת פצע פתוח להחלים ושמת בו ניקוז, עליך לנקות את חומר הניקוז באופן קבוע.

תלוי במיקום הפצע ובפוטנציאל ההדבקה

הרופא שלך עשוי לסגור אותו או לתת לו להחלים באופן טבעי. לפעמים פצע נקי, אך קיים סיכון לזיהום מכיוון שהזיהום נמצא בגוף. פצעים נקיים או מזוהמים יכולים להתרחש במהלך פעולות בחדר הניתוחים או בנסיבות מבוקרות, כגון בחדר המיון של בית חולים.

למי שאיבד הרבה רקמות בתאונה קשה, זה יכול להועיל להשאיר את הפצע פתוח להחלים באמצעות צלקות טבעיות. לפצעים שלא מקבלים מספיק דם יכול להימשך לפחות פי שניים להחלים כאילו נחתכו.

סיבוכים אחרים שיכולים לנבוע מטיפול לקוי בפצע לנקב כוללים זיהום

דימום וסיבוכים אחרים בהם נשאר גוף זר בפצע. ניתן לייחס אלה לריפוי פצעים לקוי או לגרום לנזק לחלקים אחרים בגוף כגון עור, עצמות, מפרקים, שרירים, עצבים, איברים וכו '. סיבוכים אחרים העלולים לנבוע מחוסר דם מספיק לנקבים או לפצעים כוללים זיהום, קרישי דם, נפיחות, דימום, דלקת, הצטלקות, כאב ודלקת, בהם נותרים גופים זרים בפצע, כמו גם דלקת וזיהום.

אם אתה רואה חומר שמנקב את העור שלך

עדיף שרופא ינקה את הפצע מאשר להסתכן בחתכים עמוקים ולהסתכן בפצע נגוע. במקום להגן על העור מפני לכלוך וחיידקים, תהליך הריפוי מאפשר מזהמים להימלט פנימה בזמן שהפצעים מחלימים. זה שונה כאשר גוף זר מדביק פצע וגורם נזק לחלקים אחרים של הגוף כמו עצמות, מפרקים, שרירים, עצבים ואיברים.

שקיעת קולגן וריפוי פצעים תקין מגיעים לשיאם בשבוע השלישי לאחר היווצרות הפצע

לאחר שהקריש נסגר, כלי הדם נפתחים כדי לאפשר לחומרים מזינים טריים וחמצן לפצעים לרפא אותם. אם אין זרימת דם לכלי הדם ואין קרישי דם, פצעים יכולים להחלים מהר מהרגיל.

פצעים עם סיכון מוגבר לזיהום

כגון פגיעת חבלה, בדרך כלל נסגרים ומטופלים תוך 6 שעות מפציעה. לאחר מכן הצוות נכנס לפצע העיקרי למצב אנטי דלקתי וחוזר על המחזור עד שהשריר נבנה מחדש ופצע העובר נרפא לצלקת. לפצעים עם דלקת גבוהה ולחץ דם גבוה הסיכוי הטוב ביותר להחלים ללא סיבוכים.

דילוג לתוכן