פצעי בגרות

אקנה היא גורם המוות השני אחרי סרטן בארצות הברית, על פי האקדמיה לרופאי עור (AAD). לאחר שנים של שלמות אסתטית מעיקה, חיובי לאקנה הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבור אנשים בסיכון לאקנה סיסטיק מלא וסוגים אחרים של אקנה. על פי מחקר שנערך לאחרונה, רוב המתבגרים הסובלים מאקנה יהיו חופשיים ממנו על ידי בני הנוער שלהם, אך חלקם יחוו לפחות אקנה קל, ויש בני נוער שמתנהגים כמו אלה עם דרמטיטיס משפחתית. הורים שסבלו מאקנה בגיל ההתבגרות נוטים יותר לחלות בה מאשר אלו שלא.

אקנה בדרך כלל נעלמת לאחר גיל העשרה

אך פצעונים עלולים לפגוע באנשים עד גיל 30-40. אקנה הוא טקס מעבר לבני נוער, אז מדוע עדיין יש לנו התפרצויות אקנה – התפרצויות בשנות ה -30, 40 והלאה? אם מעולם לא סבל מאקנה בגיל ההתבגרות, זה יכול להתרחש בכל גיל, עד גיל העמידה. חלקם הולכים יד ביד עם גיל ההתבגרות ואקנה, יש כאלה שלא וחלקם לא, על פי האקדמיה האמריקאית לרופאי עור.

בעוד שתזונה בריאה טובה לעור ויכולה לעזור באקנה

ישנם מזונות שיכולים לגרום לאקנה. מוצרי חלב עלולים להחמיר את האקנה אצל אנשים מסוימים, ובני נוער שהם שותי חלב גדולים עשויים לנסות לקצץ כדי לראות אם האקנה שלהם משתפר. כמה תרופות ללא אקנה ללא מרשם זמינות לטיפול עצמי – טיפול שאינו עוזר לאקנה – כגון נוגדי דלקת. למרות שאקנה ידוע כמצב של גיל העשרה, אתה יכול לקבל פצעונים אם אתה משתמש במוצרי קוסמטיקה שומניים, מזיע הרבה או אוכלים דיאטה עתירת סוכר.

מרשמים לאקנה יכולים להכיל קרמים חזקים למניעת היווצרות פצעונים, אנטיביוטיקה להפחתת נפיחות ונפיחות ולהריגת החיידקים הגורמים להם ותרופות נוגדות דלקת.

ילדים הסובלים מאקנה קשה יכולים להיעזר ברופא בעל ניסיון קודם בטיפול בבעיות עור

כמו רופא עור, מומחה לאקנה או מומחה לעור. לאנשים עם אקנה בינוני עד קשה או אקנה שאינם מגיבים לתרופות מקומיות, ניתן להמליץ על מרשם לתרופה נוגדת דלקת או לטיפול מקומי אחר.

אם יש לך אקנה קשה והוא לא התמוסס או פיתח צלקות אקנה לאחר הטיפול בבית

התקשר לרופא מיד. אם האקנה שלך מחמיר, גם אם הוא מטופל, ייתכן שיהיה עליך לקבוע פגישה עם רופא עור או מומחה עור להמשך הטיפול. אתה עלול גם לקבל צלקות אקנה כאשר האקנה היה מוקדם יותר כתוצאה מטיפול בתרופה אנטי דלקתית או טיפול מקומי אחר כגון קרמים מקומיים או תרופות מקומיות. אם יש לך אקנה קשה ואם זה לא מתבהר לאחר הטיפול בבית ו / או פצעי אקנה או עור מצולק, אנא התקשר לרופא.

אם אתה מפתח אקנה בגיל צעיר או מושפע רגשית מאקנה

ייתכן שתרצה לפנות לטיפול רפואי מוקדם יותר, במיוחד אם יש היסטוריה חזקה של אקנה משפחתי. אם אקנה מתרחש בגיל צעיר או אם אתה מושפע רגשית, אם אתה עדיין לא, כדאי לך לפנות לעזרה רפואית בקרוב. אם אקנה מתרחש בגיל מוקדם יותר או בגיל מוקדם יותר, או אם יש לך היסטוריה משפחתית חזקה יותר של פצעונים, אקנה יכול לגרום למצוקה רגשית.

יש כמה פעילויות עזרה עצמית שתוכלו לנסות בבית כדי למנוע פצעונים ולמנוע אקנה. אם צעדים אלה אינם מבטלים את הכתמים, נסה להעביר את תרופות האקנה לעור שלך.

הרופא שלך עשוי גם להמליץ לך לשטוף את הפנים עם מכונת כביסה לאקנה המכילה תרופות לאקנה

אם יש לך רק כמה פצעונים לטיפול, אתה יכול גם לקבל קרמי אקנה בבית או מהרופא שלך בפחות מ- $ 5.00 לחודש. אם יש לך רק פחות פצעונים לטיפול וקצת יותר אקנה, קבל את קרם האקנה מהרופא שלך.

הטיפול תלוי בסוג האקנה שיש לך ויש סוגים רבים של אפשרויות טיפול העומדות לרשותך

כגון טיפולים מקומיים, קרמים מקומיים או תרופות אקנה מקומיות. הטיפול תלוי בגיל, מין, סוג העור, גיל חולי האקנה שלך, חומרת הפצעונים, האבחנה והמלצת הטיפול של הרופא שלך, כמו גם מספר הסרסרות בפנים שלך וסוג העור שיש לך.

אלה כוללים בליטות עם מוגלה

מה שמכונה פסטולות, על פני העור ופצעונים בפנים. אקנה, שמורכב ממספר קטן של סרסרות בלבד, כמו מעט קטן או גדול. אקנה זה מורכב מכמויות קטנות בלבד של מוגלה ומוגלה – כמו מוגלה בנקבוביות העור. אקנה זה מורכב ממעט מוגלה או מוגלה כמו מעט ספוג בנקבוביות.

דילוג לתוכן